Група «Дзіночки»
Ми любим наш садочок,
В ньому група є «Дзвіночки».
Тут життя весь день вирує,
Тут співають і танцюють.
В стінах цих гуляє казка,
Діти знають ніжність й ласку.
Ми “Дзвіночки” ось які :
Спритні ми і гомінкі,
Ще й “чомусики” які.
Вихователі:
Галицька Тетяна Володимирівна
Освіта: вища;
Категорія: вища кваліфікаційна категорія, звання – «вихователь-методист»;
Стаж роботи: 33 роки
Педагогічне кредо: «У всьому починати з себе, бути взірцем та любити вихованців»
Дужик Любов Яківна
Освіта: вища;
Категорія: спеціаліст першої категорії;
Стаж роботи: 41 рік
Педагогічне кредо: «Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники»
Помічник вихователя:
Марунич Людмила Іванівна
В групі виховується 20 дітей, 4 –го року життя.
Освітня робота здійснюється під час занять, дидактичних ігор, самостійної діяльності дітей (художньої, рухової, мовленнєвої, ігрової, трудової, дослідницької ), індивідуальної роботи, спостереження, екскурсії, свята та розваги.
Основні завдання організації життєдіяльності дітей 4-го року життя:
- забезпечити умови комфортної життєдіяльності дитини у просторі дошкільного навчального закладу впродовж всього періоду перебування в ньому;
- створити в групі та на ділянці предметно-розвивальне середовище, яке сприятиме всебічному розвитку дитини;
- забезпечити оптимальні можливості вибору дитиною траєкторії особистісного розвитку;
- здійснювати психолого-педагогічний супровід індивідуального розвитку дитини.
Досягнення Галицької Тетяни Володимирівни
Досягнення Дужик Любов Яківни
Наші заняття
Поради батькам
Всесвітній день авіації та космонавтики
Аплікація “Грибочки”
Малювання “М’ячики для котика”
Нетрадиційне малювання “Яблучко”
Малювання “Хустинка”
Тиждень колективних переглядів в нашому закладі продовжили вихователі першої та другої молодших груп. Чудаєва К.П. (група “Дзвіночки”) запросила своїх вихованців до казкового лісу, де вони перевтілювалися у сніжинки, розкладали різнокольорові сніжинки (подарунок від зими) по кошиках відповідного кольору, а коли, уявно, у діток померзли ручки – знайшли пари рукавичок за кольором і за геометричною фігурою на візерунку. Дуже цікавою діяльністю було складання розповіді про зиму прийомом мнемотехніки. Трьохрічні дітки чудово впоралися із цим завданням! На закінчення малюки під музичний супровід заспівали улюблену пісеньку “Морозець” і поласували вітамінними апельсинами. Заняття будо інтегроване, сюжетне, а дітки зацікавлені і задоволені своїми результатами. Вихователь, молодий спеціаліст – молодець!
Групу “Дзвіночки” відвідують дітки трьох років. І 3 лютого їх чекало дуже цікаве заняття “Чарівні фарби”, яке провела вихователь Галицька А.С. Наші малюки за опорними картинками визначали кольори та називали все, що їх оточує відповідного кольору. Далі діти самі приймали участь у дослідах з фарбами. А поки фарби “чарували”, виконували веселу музичну руханку і, що було для них нове, вчилися складати розповідь про фарби за мнемодоріжками. Результат цієї роботи перевершив усі наші очікування! Потім дітки пересвідчились, що фарби дійсно не тільки зафарбовують, а ще й рухаються по серветці. А на завершення в гості до діток завітав герой Художник і повів діток на прогулянку розмальовувати на подвір’ї сніг. Фарби дійсно зачарували всіх присутніх і подарували чудовий настрій!
2022 – 2023 навчальний рік
Дистанційне навчання на період воєнного стану
Консультація для батьків
«Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни»
Говорити з дитиною варто дорослому, який найбільше зберігає спокій. Перед тим, як говорити з дитиною, дорослому самому слід заспокоїтися, щоб не завдати шкоди дитині.
1. ДЕМОНСТРУЙТЕ НАДІЙНІСТЬ
Дорослому потрібно продемонструвати надійність: варто сказати дитині, що ви зробите все, щоб захистити себе і її від небезпеки, й що наша армія на варті та дасть відсіч. Для дитини до підліткового віку свої слова про захист і безпеку можна підкріпити обіймами. Підлітки ж, навпаки, можуть сприймати обійми, як слабкість.
2. ОБГОВОРЮЙТЕ З ДИТИНОЮ ПРАВИЛА “ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ”
Слід пояснити дитині, що зараз дуже важливо слухатися старших – вчителя, батька, маму, не сперечатися з дорослими та слідувати за тим, хто відповідальний за безпеку.
Також домовтеся та навчіть дитину, де вона може зустрітися з вами або іншими родичами, де переховуватися, якщо буде втрачено мобільний зв’язок.
3. ГРАЙТЕ ІГРИ, ВИКОНУЙТЕ З ДИТИНОЮ ЗАСПОКІЙЛИВІ ВПРАВИ
Дитяча психологиня Світлана Ройз звертає увагу, що під час стресу ігри дітей можуть бути трохи “регресивними”, тобто старші діти можуть знову грати в ігри для малечі. Можна ліпити з пластиліну, окреслити навколо себе коло безпеки з нитки, рвати на дрібні шматки папір, «Видихнути хмаринку» (уявити, що вдихнули хмаринку і видихнути її зі звуком, можна з грозою і блискавкою, тупотіти при цьому ногами) тощо. Також можна грати настільні ігри, малювати, грати у слова, ігри в телефоні, в яких залучене просторове сприйняття (наприклад, Тетрис). Докладний перелік ігор в укритті, які рекомендує психологиня, можна прочитати тут.
4. ВИКОНУЙТЕ ВПРАВИ ПРИ ПАНІЧНІЙ АТАЦІ
Як діяти при панічній атаці.
Ви та ваша дитина можете робити такі вправи на вибір:покласти руку на живіт, приблизно на 3 пальці нижче сонячного сплетіння та постукати по цьому місцю потерти кінчик носу надавити не сильно на очні яблука з двох боків якщо є, де лягти, – лягти на спину і зробити рухи ногами, як на велосипеді сконцентруватися на диханні – одну руку скласти, як човник і накрити нею губи, іншу руку – покласти на живіт. Видих – рука йде вниз до грудей, вдих – рука підіймається до рота змащувати губи, полоскати рот водою витягувати якомога далі язика – ніби намагаючись торкнутися грудної клітини подивитися вправо, не повертаючи голови, – якомога далі на 15-20 секунд, потім перевести погляд прямо, потім подивіться вліво – якомога далі, потім знову прямо розтерти тіло розтерти точку між підмізинним (четвертим) пальцем та мізинцем – там знаходиться точка паніки покласти руки на ребра, відчути, як вони при диханні розширюються, підіймаються розтерти руки, прикласти до нирок.
5. “ЗАЙМІТЬ” ЧИМОСЬ АУДІАЛЬНИЙ КАНАЛ ДИТИНИ
Світлана Ройз пояснює, що під час звуку сирен у дитини в особливому навантаженні перебуває аудіальний канал сприймання, тому його потрібно чимось “зайняти”. Для цього можна співати хором, горланити кричалки проти утіпутіна і російської армії, слухати в навушниках аудіоказки та музику, взяти з собою гітару та влаштувати для всіх концерт.
6. ЩЕ КІЛЬКА РЕЧЕЙ, ЯК МОЖНА ВІДВЕРНУТИ УВАГУ ДИТИНИ
Обіймайте дитину, жартуйте з нею.
Поїть дитину теплими напоями, годуйте її чимось смачненьким.
Виконуйте разом із дитиною рутинні справи. Вмикайте мультики, серіали, розповідайте казки, історії, читайте дітям вголос.
7. ПОЯСНЮЙТЕ ДИТИНІ ПРО ВАЖЛИВІСТЬ БУТИ ЗІБРАНИМИ ТА ДОПОМАГАТИ ОДНЕ ОДНОМУ
Психологія каже, що необхідно пояснити дитині складність ситуації, пояснити, що сталося те, чого ми боялися, тому важливо бути зібраними та допомагати одне одному.
8. ДОВІРТЕ ДИТИНІ ПОСИЛЬНЕ ДЛЯ НЕЇ ВІДПОВІДАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ
Радять покласти на дитину відповідальність, яка їй до снаги – наприклад, доручити дитині завдання слідкувати за іграшкою.
Наші психологи також рекомендують доручити дитині певну функцію чи роль. Наприклад, можна попросити дитину створити казку про якогось персонажа, уявити себе журналістом та провести репортаж із події тощо.
Прийом відповідального завдання, ролі чи функції можна застосовувати й для саморегуляції дорослих.
9. ДОЗВОЛЯЙТЕ ДИТИНІ ВИВІЛЬНЯТИ НЕНАВИСТЬ ТА ЗЛІСТЬ
Психологія пояснює, що зараз і для дорослих, і для дітей виявляти злість (ненавидіти, лаятися, кричати) – це здорова реакція. Тому дорослим потрібно дозволяти собі й близьким, зокрема й дітям, це робити. Це варто робити в ігровій формі. Можна застосовувати гру “Злий бобер” (придумати злу тваринку і поводитися так, як, на нашу думку, може себе вести ця тваринка. Потім перетворитися на добру тваринку. Потім – на людину) або кричати в “мішечок для криків” або стаканчик. Але після вивільнення ненависті та злості слід перемкнутися на щось добре і позитивне: на обійми, теплий чай, добрі слова одне одному.
Сльози та плач – теж нормально в цій ситуації, тому дайте дитині виплакатися. Після емоційного вивільнення дитині буде легше заснути.
Поради батькам
«Як підтримати дитину під час війни»
Потурбуйтеся про себе
Ніхто не застрахований від емоцій, викликаних труднощами. Визначте свої реакції і почуття та приділіть їм увагу. Пам’ятайте, що ви — надійний ресурс для вашої дитини, а тому найліпший спосіб допомогти їй — подбати про свій стан та психічне здоров’я.
Поділіться з дитиною техніками, які допомагають вам долати стрес, позбуватися негативних емоцій, тілесних затисків. Якщо відчуваєте, що вас переповнюють емоції і вам складно з ними впоратися, зверніться по допомогу до фахівця — практичного психолога, психотерапевта
здоров’я.
Підтримуйте рідних і приймайте підтримку
Сім’я — найліпше джерело підтримки у складних ситуаціях, зокрема і під час війни. Тож покладайтеся на своїх батьків, братів і сестер і самі допомагайте їм. Війна та труднощі, які вона зумовлює, — можливість для сім’ї не лише продемонструвати свою стійкість, а й зміцнити родинні зв’язки.
Вірте у краще
Зберігайте оптимістичний настрій і дивіться в майбутнє. Люди, сподіваються на краще й позитивно мислять, розвивають стійкість і підвищують свої шанси впоратися з негараздами й при цьому зберегти свій добробут та психічне здоров’я.
Рекомендації для батьків
“Як допомогти дітям впоратися з емоціями”
Війна зумовлює сильний стрес, розчарування, страх. Як дорослим впоратися з такими емоціями, а відтак допомогти дитині? Радимо скористатися порадами від ізраїльських колег.
Слухайте
Одні діти хочуть говорити про стресогенну ситуацію, другі — ні. Обидві реакції — нормальні й природні. Якщо дитина хоче поговорити, дайте їй змогу в комфортних умовах поділитися думками й поставити запитання. Уважно вислухайте дитину, при цьому зверніть увагу на мову її тіла, емоції та спонукайте її до спокійної розмови.
Якщо дитина не хоче наразі спілкуватися, не змушуйте її говорити. Продовжуйте спостерігати за дитиною й наголосіть, що готові її вислухати, коли вона захоче виговоритися.
Не уникайте складних розмов
Дорослі хочуть захистити дитину від тривожних переживань. А тому намагаються уникати складних розмов, які, на їхню думку, можуть зумовити в дитини негативні емоції. Утім, дитину засмучує власне стресогенна ситуація, а не розмови про неї.
Запропонуйте дитині поговорити й поставте їй відкриті запитання: «Що б ти хотів (-ла) знати?» або «Що ти відчуваєш?». Нехай інтереси та думки дитини визначають тему розмови. Якщо не можете відповісти на те чи те запитання, зізнайтеся у цьому дитині. А відтак скористайтеся нагодою побути «учнем» і разом із дитиною дослідить питання, яке її цікавить. Переконайтеся, що не надаєте зайву інформацію, не вживаєте незрозумілі дитині слова.
Контролюйте контент, який споживає дитина
Наразі по телебаченню та в соціальних мережах детально висвітлюють воєнні події, які відбуваються в країні. Цей контент часто містить фото та відеоматеріали, які не призначені для дітей. Крім цього, навіть дошкільники можуть самостійно шукати відповіді на запитання, які їх цікавлять, в інтернеті. Намагайтеся стежити, якої якості та в яких обсягах інформацію отримує дитина, і будьте готові інтерпретувати та пояснити те, що вона не зрозуміла.
Будьте готові до будь-яких запитань та реакцій дитини
Будьте готові до того, що дитина ставитиме запитання про війну. Відповідаючи, стежте за тоном голосу, зберігайте спокій і будьте чесними з дитиною. Поясніть дитині, зважаючи на її вік, що наразі відбувається в країні, і що ви та інші люди робите для того, щоб захистити її та вашу сім’ю. Адекватно реагуйте на відповіді та додаткові запитання дитини.
Діти по-різному реагують на стресогенні події. Це залежить від віку та характеру дитини, та того, чи мала вона травмівний досвід у минулому. Немає правильної чи неправильної емоційної реакції на страх чи тривогу. Тож будьте готові до того, що у дитини може змінитися настрій, поведінка, щоденні звички, зокрема апетит і режим сну. Адекватно й співчутливо реагуйте на такі зміни. Однак зауважте, що вони нормальні, якщо тривають протягом короткого періоду часу. Якщо дитина постійно відчуває стрес, погано почувається й не може нормально жити, зверніться по допомогу до практичного психолога.
2022 – 2023 навчальний рік
Консультація для батьків
“Як розвивати творчі здібності дитини”
Наступність у розвитку творчих здібностей дітей.
Найсприятливіший вік для розвитку творчості дитини – від 3 до 10 років. Творчі діти – це ті, яких спостерігати і слухати, здійснювати те, що задумали, в довгостроковій перспективі. Вони уважні до своїх почуттів, відчуттів, думок, до різних дрібниць навколо себе, до своїх бажань.
У теорії та на практиці навчання і виховання нині особливо гостро постає питання наступності в розвитку творчих здібностей дітей.від природи діти допитливі і сповненні бажання вчитися. Проте аби кожна дитина могла розвинути свої творчі можливості, необхідне розумне керівництво вихователя, а в подальшому – вчителя.
Саме на це особливу увагу звертала Софія Русова. Вона стверджувала, що важливо викликати в дитячій голові її власну думку, розбуркати дитячу фантазію й навчити до усього пильно додивлятися самій і утворювати з цих дослідів щось своє. Педагог закликала придивлятися до кожної окремої душі і зміцнювати її, виховуючи волю, внутрішню дисципліну дитини, спрямовувати її думки та почуття.
Виховуємо креативність у різних видах творчої діяльності.
Головним завданням педагогів Софія Русова вважала розвиток самостійності дитини. За словами видатного педагога, слід не вчити дитину, не давати їй готове знання, навіть початкове, а пробудити її духовні сили, цікавість, виховати її почуття, щоб очі дитини вміли бачити, вуха-дослухатися до всього, рученята-використовувати й олівці, і ножиці, і глину, й папір.
На думку Софії Русової, творча праця буде ефективнішою, якщо «проводиться індивідуально, на самоті, коли дитина ліпше може сконцентрувати свої думки, дати волю своїм творчим здібностям»
Керуючись рекомендаціями Софії Русової, педагогічний колектив нашого дошкільного навчального закладу розробив єдину систему роботи з розвитку творчих здібностей дітей у різних видах діяльності, що охоплює і забезпечує поступове ускладнення й урізноманітнення форм роботи і творчих завдань.
Одним із видів діяльності, де на ранніх стадіях життя виявляється творча активність дітей, є образотворча діяльність. Усі діти полюбляють малювати. Характерною особливістю дитячих малюнків є локанічність, зосередженість і концентрація думки. Зовсім не схожі один на одного портрети мам, родини тощо. Вони особливі і різні в кожному малюнку. Саме через малюнок ми маємо змогу заглянути у внутрішній світ дитини, осягнути логіку дитячої творчості. Адже малювати і думати для дитини – те саме.
Проте найбільше розвитку творчих здібностей дітей сприяють нетрадиційні техніки образотворення, наприклад малювання на пір’їнках, які згубили птахи. У цій техніці діти малюють крапельки дощу, ягідки калини, квіточки, сніжинки, хурделицю осінніх листочків тощо.
Надзвичайно популярним видом діяльності стає виготовлення робіт у техніці оригамі. Дошкільники можуть опанувати техніку створення маленьких модулів із паперу. Саме з таких модулів можна створити справжній витвір мистецтва.
Також рекомендують створити у кожній групі куточок флористики. Для занять улюбленою справою діти з батьками збирають природні матеріали, а відтак можна організовувати вечірні творчі посиденьки. Разом розмірковувати над майбутніми композиціями, виготовляти казкових персонажів тощо.
Ще однією складовою успішного розвитку творчих здібностей дітей є навчання виразного читання віршів. Від так до роковин видатних людей, подій можна
влаштовувати поетичні конкурси, у яких братимуть участь не лише діти , а й їхні батьки.
Щорічне проведення подібних заходів-це хороша традиція. Адже завдяки цьому педагоги мають змогу стежити за розвитком творчих здібностей дітей.
Насамкінець зазначимо, що всю роботу з дітьми дошкільного віку потрібно планувати та організовувати з урахуванням принципу «не нашкодь», водночас спрямовуючи її на збереження здоров’я, емоційного благополуччя і розвиток творчих здібностей кожної дитини.
У центрі уваги-дитина, її духовні сили, нахили, інтереси. І саме системна робота щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти дає змогу створити сприятливі умови для творчої самореалізації кожної дитини.
Поради батькам
“Як не розгубитися у стресових умовах у час воєнної небезпеки”
Зараз як ніколи важливо, аби педагоги й батьки дошкільнят об’єднали свої зусилля, налагодили співпрацю і діяли злагоджено. Поділіться з родинами вихованців пам’яткою, яка допоможе їм не розгубитися в стресових умовах.
1 Зберігайте спокій у будь-якій ситуації. Батьки — найголовніший ресурс для дитини. Зберігайте психологічну рівновагу,не під- давайтеся інформаційному ха- осу, читайте тільки офіційні джерела, не “пропускайте крізь себе” кожну новину, але реаль- но оцінюйте загрози.
- Говоріть дитині правду і водночас оберігайте від негативу
У спокійних умовах погово- ріть із дитиною. Інформація може бути різною, але важли- во, щоб і про приємне, і про неприємне малюк дізнавався від вас. Не переглядайте і не обговорюйте новини в його присутності.
Скажіть: “Нині в нашій краї- ні війна. Наша армія нас захи- щає. Я зможу захистити тебе, якщо ти слухатимешся. Ми — команда, і в нас має бути єди- ний план дій”.
- Розробіть спільні плани дій для різних ситуацій
Дошкільники краще сприй- мають інформацію в ігровій формі. Наприклад ,дорослий — капітан,а діти — його команда.
Опишіть, проговоріть, прорепетируйте дії кожного учасни- ка в різних ситуаціях: пові- тряна тривога, звуки вибухів, евакуація. Це скоротить час на збори і допоможе уникнутипа- ніки в надзвичайній ситуації.
4 Підготуйте інформацію про дитину
Запишіть інформацію про дитину на внутрішньому боці її верхнього одягу або покла- діть папірець у кишеню штанів.
Що має бути на дитячому “бейджику”?
- ПІБ дитини.
- Дата народження.
- Група крові.
- Повна домашня адреса.
- Номери телефонів батьків, родичів, сусідів.
- Зберіть “тривожні валізки”
Збирайте “тривожні валі- зи” разом із дитиною в ігро- вій формі. Хай у кожногочлена команди буде своя валізка. Це сприятиме формуванню відпо- відальності. Документи, засоби першої необхідності — у валізі дорослих, але дещо можнапо- класти в особисту валізку(рюк- зак) дитини.
Що може бути в дитячій “тривожній валізці”?
- Улюблена іграшка.
- Олівці, блокнот (альбом), розмальовка.
- Кілька тоненьких книжечок.
- Сухі тавологі серветки.
- Маленька пляшечкаводи.
- Допоможіть дитині “перемикатися”зі стресової ситуації
Діти швидко “перемикаються” з однієї ситуації на іншу, але негативні емоційні реакції мо- жуть загострюватися в разі по- вторення подібних стресових ситуацій.
Як відвернути увагу дитини?
- Запропонуйте випити води.
- Попросіть перевірити, чи политі квіти.
- Попросіть дитину щось вам подати.
7.Не забувайте про тілесний контакт!
Якомога частіше і більше обіймайте, погладжуйте одне одного — і дітей, і дорослих. Під час тілесного єднанняв ор- ганізмі підвищується рівень гормону, що відповідає за від- чуття спокою та безпеки.
2024 – 2025 навчальний рік
Колективні перегляди
“Вишиванка”
(вихователь Галицька Тетяна)
Конспект заняття
“Вишиванка”
Програмовий зміст: ознайомити дітей з народним оберегом вишиванкою, її значенням для українців;
-закріпити знання дітей про український національний одяг:
-виховувати інтерес до народної творчості, патріотичні почуття через формування поваги до народних традицій:
– розвивати в дітей дрібну моторику рук, діалогічне мовлення, образне мислення;
– відчуття форми та кольору, ритму, окомір;
– учити дітей малювати візерунки на сорочці (паперові форми), поєднуючи елементи, різні за кольором (червоний, зелений) і формою (крапки);
– слухати та розуміти віршований текст;
– показати залежність візерунка від об′єкта декору (малювання на рукавах, біля комірця);
– активізувати в словнику слова сорочка, вишиванка, візерунок, червоний, зелений, музей, доля, оберіг, ненька, назви українського національного одягу.
Матеріал: сорочки – вишиванки різних кольорів, паперові форми сорочки, лялька в національному одязі, 2 зразки розмальованих вишиванок, гуаш червоного та зеленого кольорів, ватні палички, тарілочки, серветки.
Попередня робота: розгляд українських вишиванок, обговорення візерунків, їхніх колірних особливостей.
Діти заходять у зал.
Вихователь: -Дітки, подивіться, скільки гостей до нас прийшло! Давайте з ними привітаємось – помахайте ручками!
-Ми з вами сьогодні всі святково вдягнені. Як називається цей одяг? (Відповіді дітей)
Вихователь: – Давайте сядемо на стільчики і послухаємо історію вишиванки ( заставка з вишивальницями).
– З давніх давен сорочки вишивали жінки і діти. Коли приходила зима – вечорами, при світлі свічок, співали пісні та вишивали – собі, своїм дітям, чоловікам, щоб берегла їх доля від хвороб та нещасть. Вишиванки бувають різні. Тепер я хочу запросити вас у Музей вишиванки. Тут нас зустрічає лялька Оксанка. Давайте з нею привітаємось (вітаються).
Підходять до стелажів з вишиванками.
- Яких кольорів вони бувають? (називають)
- А кольори ниток однакові, чи різні? (різні)
- Сорочки вишивали гладдю – ниточка до ниточки і хрестиком – навкоси.
Вихователь: – Лялька Оксанка має для нас завдання. Вона знає, що ви розумненькі дітки і просить закінчити віршики (гра «Склади віршик»)
- Хлопці і дівчата сидять біля ганку,
А на них сорочки -…(вишиванки)
Вишиванку везу на гостинець,
Пам′ятайте, що я – …(українець)
- Молодці! А Оксанці за те, що запросила у музей, ми подаруємо віршик і розкаже його Даруся:
Вишиванку вишиваю та долі промовляю:
Бережи мою донечку, щоб щаслива була долечка.
Щоб здоровою була, щоб краса її цвіла.
Як сорочку одягала – свою неньку щоб згадала.
Вихователь: – Хто співає цю пісню? Для кого вишивається сорочка?
Чого ненька бажала для своєї доні? (обговорення з дітьми)
Прощання з Оксанкою.
- Молодці! Тепер давайте ми попрощаємось з Оксанкою.
Ви бачили, що на сорочках були різні візерунки: ягідки, листочки. У нас на клумбі росте великий кущ, на якому теж є ягідки. Як він називається? А ми з вами ще й гру про калину знаємо. Давайте пограємо!
Фізхвилинка. Малорухлива гра «Ой, є в лузі калина»
Вихователь: – Молодці! Переходимо до наступного завдання. (картки до гри « Зроби слова лагідними»)
- Я буду показувати вам картинки, а ви підберете до назви лагідне слово.
- Що це? Сорочка – сорочечка
- Дівчина – дівчинка
- Хлопець – хлопчик
- Вишиванка – вишиваночка
- Молодці! А давайте зробимо вишиванки для наших ляльок. Для цього вам приготувала ось такі паперові сорочки, на яких ви можете намалювати вишивку ( розглядання зразків та показ прийомів роботи)
Вихователь: -Перед початком роботи проведемо пальчикову гімнастику:
- Починаєм вишивати (стискання і розтискання кулачків)
Вишиванку прикрашати (рухи, що імітують шиття)
Гарні квіти і листочки (квіти – пальці та долоньки розставлені. листочки –складені)
Це прикраси для сорочки(плескання в долоні)
Самостійна робота дітей під музичний супровід, виставка вишиванок. Оцінка дитячих робіт.
Вихователь: – Сьогодні, коли прийдете додому, запитайте у мами, бабусі, чи є у вашій сім′ї вишиті сорочки, рушники, попросіть про них розповісти.
Підсумок заняття.
ДОСВІД РОБОТИ
Галицької Тетяни Володимирівни
“Виховання патріотичних почуттів як аспект правової обізнаності дошкільників”
“Виховання патріотичних почуттів як аспекту правової обізнаності”
Електронний освітній ресурс “Таємниці довкілля”
http://oipopp.ed-sp.net/public/repository/tayemnyci_dovkillya.rar
http://oipopp.ed-sp.net/public/repository/videofilm_no1_voda_-_ce_zhyttya.rar
http://oipopp.ed-sp.net/public/repository/videofilm_no2_charodiystvo_kuhonnoyi_soli.rar
http://oipopp.ed-sp.net/public/repository/videofilm_no3_soda_i_ocet_-_vzayemodiya_i_rezultat.rar
http://oipopp.ed-sp.net/public/repository/videofilm_no4_povitryana_kulka_-_raketa.rar
Заняття з розділу “Художньо-продуктивне образотворення” (малювання)
Тема: “Осіннє дерево”
https://drive.google.com/file/d/1r7E2vU0BBIuX9FrvERnUUosJ03c1RnmK/view?usp=sharing
Заняття з розділу “Екопростір. Соціальний світ”
https://drive.google.com/file/d/1oD5DKCaAnNffQ_ZqqDh1ACPPaHVYwlNu/view?usp=sharing
Заняття з розділу “Екопростір.Соціальний світ + розв. мовлення”
Тема:”Режим дня” |
https://drive.google.com/file/d/1cUbOgUzdo7Bi7KEijomshJokoikdPne_/view?usp=sharing
Зворотній зв’язок
https://drive.google.com/file/d/13_1O1bwMI9hkRuV2pS3eSsuKlra4NcA2/view?usp=sharing
Заняття з розділу “Літературне образотворення”
Тема: читання вірша В. Паронової “Горобчик” (робота з мнемотаблицею)
https://drive.google.com/file/d/1LKhmGVuy_JfUJHE4sjhzl1s5C83qvakW/view?usp=sharing
Заняття з розділу художньо-продуктивне образотворення (малювання)
Тема: “Великодні крашанки”
https://drive.google.com/file/d/174jSSq6mEc7SKLmIhsla5JOQ3jmhzr1U/view?usp=sharing
Заняття з розділу природний світ
Тема: “Екскурсія по території дитячого садочка”
https://drive.google.com/file/d/1hlU7aWXl6qCGGPQNUKu1Id7WE2-egbdq/view?usp=sharing
Заняття з розділу предметний світ
Тема: “Мій дім”
https://drive.google.com/file/d/10hNiCp5bWYnoZ8xnbBwZkVCvD8vTGHl5/view?usp=drivesdk
ДОСВІД РОБОТИ
Дужик Любов Яківни
Заняття з розділу художньо-продуктивне образотворення (аплікація)
“Осіннє дерево”
https://drive.google.com/file/d/1ySim32LnUbGMXzD3MfzKvJ_Hlj7bVgYt/view?usp=sharing
Заняття з розділу соціальний світ
Тема: “Мікроби”
https://drive.google.com/file/d/1UV7J7s6K8R93ErkoP8F7Io_1gTCvS4Pw/view?usp=sharing
Зворотній зв’язок
https://drive.google.com/file/d/13_1O1bwMI9hkRuV2pS3eSsuKlra4NcA2/view?usp=sharing