Група “Малятко”

Група “Малятко”


Зветься група в нас “Малятко”

Тут всі гарні малюки.

Дуже спритні, мов зайчатка,

Всім вам раді залюбки.

 

Вихователі

Валашенко Анна Леонідівна

Освіта:

повна вища, Уманський Державний педагогічний університет ім. П.Тичини

Категорія:

спеціаліст другої категорії

Стаж роботи:

17 років

 

Скринська Наталія Петрівна

Освіта:

“Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка

Стаж роботи:

16 р

Помічник вихователя

Гончарова Віта Василівна

 

 

У групі виховується 19 дітей 2-го, 3-го року життя.

  

 

 

Консультації

   

    

 

  

 

    

  

 

    

    

 

    

    

 

    

  

 

    

    

 

    

    

  

 

Цікаві заняття

 

  

 

Збереження та зміцнення здоров’я дітей

    

 

 

Конструктивно-будівельні ігри

      

 

Праця в куточку природи

   

 

Вирощування вітамінів

 

  

  

 

Дидактичні ігри

     

     

 

Сюжетно-рольові ігри

       

 

Художньо – естетичний розвиток

         

Шановні друзі, сьогодні педагоги ЗДО переглянули відкрите заняття групи дітей раннього віку “Малятко”. Вихователь Скринська Н.П. запросила малюків до казки де вони із задоволенням познайомилися з Кицею, погралися з нею у д/ гру “Киця грається”, виконали улюблену пальчикову гімнастику і намалювали для гості малюнок на манній крупі. Дітки весело співали імітаційну пісню-руханку “Сіра киця милася”, а потім будували із камінчиків стежинку до її будиночку, щоб покласти спати і заспівали колискову “Ой лю-люлі-люлі”. На закріплення матеріалу наші 2-річні малята “розповідали” по мнемоквадратами все, що бачили і чули на занятті. Діткам було комфортно, цікаво, пізнавально, тому що вихователь з відповідальністю і любов’ю відноситься до своїх вихованців і своєї роботи. Дякуємо всім працівникам групи.

  

  

 

2023 – 2024 навчальний рік

Консультація для батьків

“Досліджуємо світ разом”

Психологами доведено, що у дітей перших чотирьох років мислення наочно-дійове, саме тому педагогічний процес повинен будуватися на практичних і наочних методах. Важливу роль у цьому відіграє наукова пізнавальна діяльність молодших дошкільників, яка в цей період має форму експериментування. Розвиток особистості залежить від рівня безкорисливої допитливості, від бажання пізнавати нове, підгрунтя якого закладають ще у молодшому дошкільному віці.

З ранніх літ людину оточує безліч предметів. У кожного з цих предметів є свої властивості, вони по різному взаємодіють один з одним.

Предмет, який нічому не може навчити дитину, знайти майже неможливо. Тому для домашніх дослідів підійде майже все, що є в квартирі, у дворі або на дачі. Досліди дають наочне уявлення про властивості предметів чи явищ. Крім цього  малюк отримує практичні навички і знання про техніку безпеки.

 Найпростіші досліди доступні навіть дитині ясельного віку. Сніг сьогодні вологий, тому ми можемо зліпити сніговика. Ти пам’ятаєш, вчора ми його спробували зліпити, але у нас нічого не вийшло. Як ти думаєш, чому? З сухого піску будиночок побудувати не вдасться. А якщо принести води і намочити пісок? Тоді вийде і будиночок, і тунель для машини, і пасочки.

 У молодшому дошкільному віці дитина, як правило, не усвідомлює, що ви проводите досліди. Вона просто чує і бачить цікаві їй речі. Наприклад, якщо маленький кубик поставити на великий, вийде міцна конструкція. Спробуємо великий поставити на маленький. Чому великий кубик не може встояти? Швидше за все, малюк не зможе це пояснити. Але він отримає необхідні йому знання. Не забороняйте дитині дії, які вам здаються помилковими. Головне, щоб вони були безпечними для здоров’я.

Чотирирічним дітям дуже подобаються цілеспрямовані досліди, до яких потрібно спеціально готуватися. Для таких дослідів теж можна використовувати найрізноманітніші предмети. Дитина вже знає їх характерні властивості.

Наприклад, вона знає, що вогонь можна погасити за допомогою води. А який спосіб ще існує? Для цього вам буде потрібна звичайна скляна банка з щільною кришкою, шматок паперу та сірники. Підпаліть шматок паперу та опустіть його в банку Папір горить. А що вийде, якщо накрити банку кришкою? Чому так сталося? Таким чином ви даєте дитині знання про властивості кисню.

 Не залишайте без уваги й побутові досліди. Їх необхідно пояснювати докладно. Ви вже вивчали з дитиною властивості вогню. А яким чином можна ще отримати вогонь, крім сірників і запальнички? Отримати вогонь за допомогою тертя у вас навряд чи вистачить терпіння (але можна спробувати), а якщо взяти збільшувальне скло, особливих складнощів не виникне. Поясніть малюку, що відбувається з променями світла.

Головне – не залишайте без уваги жодного явища. І обов’язково прислухайтеся до дитячих питань: саме вони можуть подати ідею цікавого і яскравого експерименту.

  ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ З РОЗВИТКУ

       ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОЇ АКТИВНОСТІ ДІТЕЙ

*Не слід відмахуватись від бажань дитини, навіть якщо вони вам здаються імпульсивними. Адже в основі цих бажань може лежати така найважливіша якість, як допитливість.

*Не можна відмовлятися від спільних дій  та ігор з дитиною — дитина не може розвиватися в обстановці байдужості з боку дорослих.

*Не слід нескінченно вказувати на помилки і недоліки діяльності дитини. Усвідомлення своєї неуспішності приводить до втрати будь-якого інтересу до цього виду діяльності.

*Слід заохочувати цікавість, яка породжує потребу в нових враженнях, допитливість.

*Надавати можливість дитині діяти з різними предметами і матеріалами, заохочувати експериментування з ними, формуючи у дітей мотив, пов’язаний з внутрішніми бажаннями дізнаватися нове, тому що це цікаво і приємно, допомагати їй в цьому своєю участю.

*Якщо у вас виникає необхідність щось заборонити, то обов’язково поясніть, чому ви це забороняєте, і допоможіть визначити, що можна або як можна.

*З раннього дитинства спонукайте малюка доводити почату справу до кінця, емоційно оцінюйте його вольові зусилля і активність. Ваша позитивна оцінка для нього важливіша за все.

*Виявляючи зацікавленість до діяльності дитини, розмовляйте з нею про її наміри, цілі ( це допоможе усвідомити дитині процес діяльності). Розпитайте про результати діяльності , про те, як дитина їх досягла ( так вона набуває вміння формулювати висновки, розмірковуючи і аргументуючи).

2024-2025 навчальний рік

Колективні перегляди

“Український оберіг”

(вихователь Скринська Наталія)

 

  

Група “Малятко”

ДОСВІД РОБОТИ

Скринської Наталії Петрівни

Педагогічна рада 2023

https://drive.google.com/file/d/1AHLmfcc4QngNxeSa859WTaxOVSchNvLX/view?usp=sharing

Заняття з розділу художньо – продуктивне образотворення

Тема: “Малювання паски”

https://drive.google.com/file/d/1IAknx34YdrPdrzL3kY5pNi_eSqQE67lS/view?usp=sharing